Język angielski to niewątpliwie nadal najważniejszy język komunikacyjny na świecie. Posługuje się nim ponad 20% ludności na Ziemi. Nic zatem dziwnego, że wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób i kiedy uczyć tego języka swoje dzieci. Nauka języka angielskiego od najmłodszych lat to świetny start w przyszłość. Tym bardziej że obecnie istnieje ogromna ilość darmowych sposobów nauki języka obcego. Zatem w jakim sposób uczyć dzieci języka angielskiego? O tym w dzisiejszym artykule.

Nauka angielskiego w domu – jak to robić?

Podjęcie decyzji o zaczęciu nauki angielskiego to pierwszy krok, bez którego nie byłoby to możliwe. Niemniej ilość metod, technik oraz różnego rodzaju narzędzi obecnie pozwala na zdecydowanie łatwiejszą naukę języka angielski niż jeszcze kilkanaście lat temu. Ucząc dziecko języka angielskiego w domu, należy pamiętać o łączeniu nauki z zabawą. To zdecydowanie najbardziej efektywny sposób nauki. Tym samym, kiedy w angielskim nowe słówka dobrze jest poznawać poprzez wykonywane czynności, to warto do tego celu wykorzystywać dwujęzyczne zabawki. Takie postępowanie w dużym stopniu ułatwi dziecku przyswajanie słówek i koncepcji językowych.

Nauka angielskiego w domu – nauka przez zabawę

Pisanie i czytanie to podstawowe umiejętności, których każde dziecko musi się nauczyć, aby odpowiednio operować językiem angielskim. Zdecydowanie najbardziej efektywnym sposobem nauki języka angielskiego jest zabawa połączona z nauką. Warto podkreślić, że ucząc dziecko angielskiego, niekoniecznie trzeba angażować tabun specjalistów tj. native speaker. Często wystarczy systematyczność i ciekawie zorganizowane zajęcia.

Jednym z doskonałych sposobów nauki języka angielskiego jest nauka za pośrednictwem piosenek. Jest to nie tylko świetna inspiracja do rozpoczęcia nauki języka, ale również pozwala na znacznego rozszerzenie słownictwa. Ponadto słuchanie piosenek po angielsku pozwala na radosne przyswajanie wiedzy. A takie warunki nauki są najbardziej komfortowe dla dzieci.

Wartościowym sposobem nauki języka angielskiego dzieci jest również nauka przez bajki. Każde dziecko uwielbia oglądać bajki. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym. Systematyczne oglądanie bajek np. z angielskimi napisami z czasem poskutkuje lepszym zrozumieniem języka, a tym samym jego opanowaniem. Niemniej należy pamiętać, że nauka angielskiego będzie skuteczna tylko w momencie odpowiedniego zbilansowania zabawy i nauki.